40.0077632.8621098

Blog

Way In Building & Civil Construction

fibercement

Fibercement nedir? Nerelerde kullanılır?

Fibercement nedir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Fibercement Selüloz elyaf takviyeli çimento ve silikat esaslı otoklavlı levha”  diye tanımlanmaktadır. Çok fazla teknik detaya girmeden şöyle de diyebiliriz, çimento ve ağaç karışımından oluşan plakalar. Çoğunlukla dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmakla beraber duvar imalatlarında da kullanılabilir.

Piyasada zaten buna benzer 2 tip levha vardır. Diğeri ise tepe betopan firmasının ürettiği çimento yongalı levha olan betopan dır. Fibercement ise “faybır sement” diye okunur. Fibercement hekim yapının hekimboard firmasına aittir. Firmamız genelde Ankara içi fibercement uygulamaları yapsa da metraja göre şehir dışı hatta yurt dışında da işler yapmaktayız.

Fibercement cephe kaplama

Fibercement yukarıda da belirttiğimiz gibi dış cephelerde daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Dış cephede mantolama yada diğer kaplama malzemelerine göre daha avantajlıdır.

Çeşitli modelleri ve desenleri mevcuttur. Kalınlık yönünden ise 8mm den başlayarak 20mm e kadar piyasada bulabiliriz. Daha özel bir kalınlık istiyorsak sipariş vermeliyiz.

Fibercement m2 fiyatları

Güncel fibercement m2 fiyatları için FiberCement Dış cephe kaplama Fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz!

FiberCement özellikleri

Tamamen doğal maddelerden üretilmekte olup çevre, doğa ve insan dostudur.İçerisinde asbest ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulunmaz.Yanmaz EN 13501-1′ e göreA1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi, erimez,mevcut yangının sönmesine yardım eder.

Muhtemel bir yangın esnasında, insan ve çevreye zararlı herhangi bir gaz emisyonu bulunmaz.

Sudan etkilenmez, su emme oranı betonarme binalara oranla daha düşüktür, nemli iklimlerde güvenle kullanılabilir.

Yapısındaki hammaddeler ve otoklavlanmiş olması nedeniyle atmosfer sartlarına karşı çok dayaniıklıdır, ultraviyole ışınlarından etkilenmez.
Çürümez, uzun ömürlüdür, özel bakım gerektirmez.İyi bir ses ve ısı yalıtım özelliğine sahiptir.Zararlı hiçbir haşereden etkilenmez, haşere barındırmaz.
Her türlü alkali dirençli iç ve dış cephe boyası ile defalarca boyanabilir.Ahşap desenli görünümleri ile binalara ahşabın socak görünümünü verir, fakat fiziksel özellikleri ahşaptan daha üstündür.Uygun aletlerle kolayca işlenebilir,kolayca monte edilir.
Yapılarda ince sıva işçiligini kaldırdığından zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.Çarpma ve darbelere karşı dayanıklıdır.Hafiftir, kolayca taşınabilir, 8 mm kalınlığındaki levhanın ağırlığı ortamın nemine göre değişmek üzere yaklaşık olarak 11,2 kg/m2’dir.
Evladiyeliktir! çok uzun süreler dış cephenizde ilk günkü gibi kalır!Kokusuzdur, hiçbir sekilde sağlığa zararlı gaz üretmez.Hayvansal atıklara ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.
Donmaya karşı dayanıklıdır, en soğuk iklimlerde dahi güvenle kullanılabilir.Benzer kaplama malzemelerinin kullanıldığı yerlerde çok daha güvenle kullanılır.Muhtelif izolasyon malzemelerine çok iyi bağlanır, böylece farklı amaçlar için sandviç veya pres panel malzemesi olarak kullanılabilir.

Fibercement Ankara

Bir işi en iyi ehli yapar. Ankara içi fibercement dış cephe işlerinde profesyonelliğimiz ve tecrübemizle ön plana çıkmaktayız.

Sizlerde işlerinizi verirken her ne kadar ehline vereye çalışsanız da bazen işten anlamayan kötü işçilik yapan firmalarla karşılaşmanız muhtemel. Çünkü inşaat işlerinde sıradan bir insanın anlayamayacağı çok fazla ayrıntı ve detay mevcuttur.

Bütün bu keşmekeşin içinden sağlıklı bir karar almak istiyorsak işi bayii ne vermek en mantıklısıdır.

Firmamız 2012 yılından bu yana “Hekim yapı” “Hekimboard” fibercement uygulama bayii’sidir.

Bir Cevap Yazın