Dış cephe kaplama
Fibercement Nedir?

Fibercement Nedir?

85 / 100

Fibercement nedir? ve Nerelerde kullanılır?

Fibercement nedir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Hemen lafı daha uzatmadan cevap vermeye çalışalım. Fibercement nedir? Selüloz elyaf takviyeli çimento ve silikat esaslı otoklavlı levha”  diye tanımlanmaktadır. Çok fazla teknik detaya girmeden şöyle de diyebiliriz, çimento ve ağaç elyafı karışımından oluşan plakalar. Çoğunlukla dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmakla beraber iç cephede duvar imalatlarında da kullanılabilir.

Fibercement nerelerde kullanılır?

Fibercement levhalar tasarımınıza yada kullanım amacınıza uygun olarak çok çeşitli yerlerde kullanılabilir. Bunlardan ilk akla gelen ve yaygın kullanılan yerler şöyledir.

  • Dış cephe kaplamalarında hem görsel hemde yalıtım amacıyla
  • Konteyner gibi yapıların yüzey kaplamalarında
  • İç cephede bölme duvarlarda
  • Mağaza, kafe, ofisler yada alışveriş merkezlerinde gibi yerlerde görsel amaçlı.

Fibercement cephe kaplama

Fibercement yukarıda da belirttiğimiz gibi dış cephelerde daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Dış cephede mantolama yada diğer kaplama malzemelerine göre daha avantajlıdır.

Çeşitli modelleri ve desenleri mevcuttur. Kalınlık yönünden ise 8mm den başlayarak 20mm e kadar piyasada bulabiliriz. Daha özel bir kalınlık istiyorsak sipariş vermeliyiz.

Fibercement levha Çeşitleri ve desenleri

Bir çok levha çeşidi ve deseni mevcuttur. Özel kesimi, fugalısı ve fugasızı gibi çeşitleri vardır. Aşağıda en çok kullanılan hekimboard fibercement levha modelleri ve uygulama çeşitlerini görüyorsunuz.

DESENGÖRÜNÜM
Ahşap desenli fibercement levhafibercement ahşap desenli
Taş desenli fibercement levha Doğal taş desenli fibercement levha
Blok taş desenli fibercement levhaBlok taş desenli fibercement levha
Dekoratif taş desenli fibercement levhaDekoratif taş desenli fibercement levha
Doğal taş desenli fugalı fibercement levhaDoğal taş desenli fugalı fibercement levha
Klasik taş desenli fibercement levhaKlasik taş desenli fibercement levha
Örme taş desenli fibercement levhaÖrme taş desenli fibercement levha
Şaşırmalı tuğla desenli fibercement levhaŞaşırmalı tuğla desenli fibercement levha
Turksiding fibercement levhaTurksiding fibercement levha

Fibercement m2 fiyatları

Güncel ve daha detaylı fibercement m2 birim fiyatları için FiberCement Dış cephe kaplama Fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz!

ANKARA İÇİ

FİBERCEMENT DIŞ CEPHE KAPLAMA

175TL-200TL
M2
  • MALZEME + İŞÇİLİK FİYAT OLUP TAŞYÜNÜ (50KG/M3) YALITIM DAHİL FİYATTIR!

FiberCement özellikleri

Tamamen doğal maddelerden üretilmekte olup çevre, doğa ve insan dostudur.İçerisinde asbest ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulunmaz.Yanmaz EN 13501-1′ e göreA1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi, erimez,mevcut yangının sönmesine yardım eder.

Muhtemel bir yangın esnasında, insan ve çevreye zararlı herhangi bir gaz emisyonu bulunmaz.

Sudan etkilenmez, su emme oranı betonarme binalara oranla daha düşüktür, nemli iklimlerde güvenle kullanılabilir.

Yapısındaki hammaddeler ve otoklavlanmiş olması nedeniyle atmosfer sartlarına karşı çok dayaniıklıdır, ultraviyole ışınlarından etkilenmez.
Çürümez, uzun ömürlüdür, özel bakım gerektirmez.İyi bir ses ve ısı yalıtım özelliğine sahiptir.Zararlı hiçbir haşereden etkilenmez, haşere barındırmaz.
Her türlü alkali dirençli iç ve dış cephe boyası ile defalarca boyanabilir.Ahşap desenli görünümleri ile binalara ahşabın socak görünümünü verir, fakat fiziksel özellikleri ahşaptan daha üstündür.Uygun aletlerle kolayca işlenebilir,kolayca monte edilir.
Yapılarda ince sıva işçiligini kaldırdığından zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.Çarpma ve darbelere karşı dayanıklıdır.Hafiftir, kolayca taşınabilir, 8 mm kalınlığındaki levhanın ağırlığı ortamın nemine göre değişmek üzere yaklaşık olarak 11,2 kg/m2’dir.
Evladiyeliktir! çok uzun süreler dış cephenizde ilk günkü gibi kalır!Kokusuzdur, hiçbir sekilde sağlığa zararlı gaz üretmez.Hayvansal atıklara ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.
Donmaya karşı dayanıklıdır, en soğuk iklimlerde dahi güvenle kullanılabilir.Benzer kaplama malzemelerinin kullanıldığı yerlerde çok daha güvenle kullanılır.Muhtelif izolasyon malzemelerine çok iyi bağlanır, böylece farklı amaçlar için sandviç veya pres panel malzemesi olarak kullanılabilir.

Fibercement Ankara

Bir işi en iyi ehli yapar. Ankara içi fibercement dış cephe işlerinde profesyonelliğimiz ve tecrübemizle ön plana çıkmaktayız.

Sizlerde işlerinizi verirken her ne kadar ehline vereye çalışsanız da bazen işten anlamayan kötü işçilik yapan firmalarla karşılaşmanız muhtemel. Çünkü inşaat işlerinde sıradan bir insanın anlayamayacağı çok fazla ayrıntı ve detay mevcuttur.

Bütün bu keşmekeşin içinden sağlıklı bir karar almak istiyorsak işi bayii ne vermek en mantıklısıdır.

Firmamız 2012 yılından bu yana “Hekim yapı” “Hekimboard” fibercement uygulama bayii’sidir.

Bir Cevap Yazın